Badania psychologiczne – konieczność dla dziecka?

Dzisiejsze dzieci mają wyjątkowo trudne warunki do wzrostu. Starsze pokolenia, będące ich rodzicami, żyją bowiem w ciągłym pośpiechu, mają poważne problemy psychologiczne (i to nieleczone), słowem: sami nie posiadają stabilizacji psychicznej, którą mogliby przekazać dzieciom. Stąd właśnie biorą się różne dziecięce choroby, takie jak ADHD, zaburzenia lękowe i inne problemy, których nasi rodzice i ich dzieci w ogóle nie znają. I właśnie stąd – jeżeli sami posiadamy dzieci – powinniśmy pomyśleć nad wykonaniem wobec nich jakichś badań weryfikujących ich stan psychologiczny.

Generalnie rzecz biorąc, badania psychologiczne dla dzieci można wykonać u psychologa szkolnego. Zanim to jednak zrobimy, upewnijmy się, czy jest to osoba kompetentna. Niestety bowiem, poziom psychologii w szkole pozostawia wiele do życzenia. Jeżeli uznamy, że dana psycholog nie należy do zbyt kompetentnych, zawsze można udać się do profesjonalnego gabinetu. Tam postawiona diagnoza na pewno będzie właściwa, a przepisane leki adekwatne do schorzenia.

Hej! Mam na imię Adrian i jestem dietetykiem. Dlatego też temat zdrowia jest mi bardzo bliski. Nie chciałbym jednak, abyście wierzyli mi na słowo, dlatego swoją wiedzę udowodnię we wpisach na tej stronie, zapraszam!
© Wszelkie prawa zastrzeżone